Gintaro rūgštis prieš diabetą

GINTARO RŪGŠTIS PRIEŠ DIABETĄ

Diagnozė „Cukrinis diabetas“ daug kam atrodo kaip pasmerkimas. Žmogui tenka susitaikyti su tuo, kad jis neišgydomas ligonis. Tačiau šiuo metu žodis „Diabetas“ nereiškia tokios lemties, kaip anksčiau.

Diabetas – medžiagų apykaitos liga. Galima ilgai aprašinėti diabeto simptomus ir stengtis suprasti, kas skauda, koks organas nefunkcionuoja ir kodėl taip yra. Tačiau, tai beprasmiška. Paaiškinimas įmanomas tik „ląstelių lygmenyje“.

Insulino reguliuojamo diabeto metu padidėja cukraus kiekis kraujyje, kas vadinama hiperglikemija, kartu su kitais rimtais sutrikimais, kurie gali būti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimo priežastimi. Todėl svarbiausias momentas gydant diabetą yra angliavandenių apykaitos normalizavimas, siekiant neleisti pakilti gliukozės kiekiui kraujyje iki leistinos ribos. Ligonio būklė paros eigoje yra tiriama šlapimo analize ir cukraus kiekio kraujyje kontrole. Toks gydymas – diabeto korekcija – yra papildomas dieta, insulino injekcijomis ir preparatų, mažinančių cukraus kiekį kraujyje, vartojimu. Įdomių rezultatų galima pasiekti kombinuojant šiuos metodus su gintaro rūgšties vartojimu. Cukrinis diabetas – rimtas medžiagų apykaitos sutrikimas, kurį iššaukia hormono insulino trūkumas organizme arba jo aktyvumo sumažėjimas.

Paskutiniai tyrimai parodė, kad gintaro rūgštis stimuliuoja insulino gamybą organizme, o jos reguliuojamasis aktyvumas padidina organizmo atsparumą ir užtikrina jo pastangas siekti medžiagų apykaitos normalizacijos.

Insulino sintezė, veikiant gintaro rūgščiai, sąlygoja metabolinių procesų sustiprėjimą kasos audinyje, o insulino sekrecijos stimuliacija beta ląstelėmis vyksta aktyvizacijos fermentų dėka, kurie nepriklauso nuo gliukozės koncentracijos ne ląstelės terpėje.